Szanowni Państwo

Pragniemy poinformować, iż  Biuro Turystyczne „LUTECJA” uzyskało wpis na listę podmiotów turystycznych i realizuje również płatności za krajowe imprezy turystyczne w postaci Polskiego Bonu Turystycznego.
Bonem możecie zapłacić za imprezy turystyczne realizowane przez BT Lutecja, jako legalnego przedsiębiorcę turystycznego, na terenie całego kraju tj. za:   nasze wycieczki objazdowe, zielone szkoły czy inny pobyt dziecka na kolonii czy obozach (np. kajakowym, tanecznym, itp).
Bon ma wartość 500,00 zł za każde dziecko do 18 roku życia. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje bon o wartości 1000 zł. Bon przysługuje niezależnie od poziomu dochodów i jest wolny od podatku!
Jeśli jesteście już zdecydowani i chcecie wypoczywać i podróżować z BT Lutecja po naszym kraju, nie wahajcie się wykorzystać przy płatności za Wasze dziecko przysługujący Wam Polski Bon Turystyczny!

Jak płacić bonem za imprezę turystyczną?

Bon, czyli 16-sto cyfrowy numer, okazujecie podczas rezerwacji imprezy turystycznej lub w terminie zapłaty zaliczki. Dokonanie płatności za pomocą bonu następuje z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Proces płatności odbywa się poprzez przekazanie numeru bonu BT Lutecja w celu weryfikacji salda oraz za pomocą dwóch kodów potwierdzających zakup (kod obsługi płatności i kod potwierdzający sms) w momencie płatności za usługę. Możecie płacić bonem wielokrotnie, aż do wyczerpania środków, jednak nie dłużej niż do 30 września 2022 roku!

Numer bonu turystycznego – jest to 16-sto cyfrowy numer bonu przypisany do uprawnionego i wykorzystywany w kontaktach z podmiotami
Kod obsługi płatności – jest to kod nadawany w momencie aktywacji bonu, otrzymywany e-mailem, znany tylko uprawnionemu, wykorzystywany i ujawniany w trakcie płatności za usługi
Kod potwierdzający SMS – jest to kod do potwierdzenia płatności realizowanej z użyciem bonu

Jak otrzymać Polski Bon Turystyczny?

Nie trzeba składać dodatkowych wniosków o przyznanie bonu. Trzeba go będzie jedynie aktywować. Otrzymanie bonu następuje poprzez zarejestrowanie się na PUE ZUS (Platformie Usług Elektronicznych ZUS). Po zarejestrowaniu zostanie on wygenerowany w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, który otrzymacie za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej.
Numer ten okazujecie/przekazujecie w BT Lutecja podczas rezerwacji wycieczki lub innej wybranej imprezy turystycznej. Przed płatnością bonem powinna też nastąpić jego aktywacja.

Pomocne Informacje?

• Nasze wycieczki krajowe znajdziesz powyżej w menu górnym w zakładkach : “wycieczki szkolne ” lub “wycieczki grupowe” i dalej “Polska” lub kliknij: jednodniowe, dwudniowe, trzydniowe lub dłuższe
• Jak założyć konto na PUE ZUS? – zobacz
• Listę zarejestrowanych podmiotów (przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego) uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu znajdziecie na stronach internetowych POT: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny (774545176; 600217891) lub pocztą elektroniczną (biuro@lutecja.pl) z naszym biurem.

Zawsze zapraszamy także na nasze zagraniczne wycieczki objazdowe po Europie.

Prosimy również o zapoznanie się z ogólnymi warunkami uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez Biuro Turystyczne „Lutecja”.

Biuro Turystyczne „LUTECJA”