Szanowni Państwo

Zapraszając Was do współpracy z Biurem Turystycznym „LUTECJA” pragniemy podkreślić, iż specjalizujemy się w organizacji imprez dla grup zorganizowanych. Wieloletnie już doświadczenie, obserwacje a przede wszystkim bliski kontakt z Klientem, sprawił, iż doskonale orientujemy się, czego oczekujecie Państwo od firmy organizującej Wasz wypoczynek.
Aktualnie mają Państwo szeroki wachlarz wyboru wśród biur podróży organizujących wyjazdy. Chcemy, aby tym co nas wyróżniało było indywidualne podejście do Waszych potrzeb, profesjonalna organizacja imprezy turystycznej i w konsekwencji Wasze zadowolenie, wyrażające się w kolejnych podróżach z naszym biurem. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że impreza turystyczna jest w 100% udana kiedy następuje zgranie wielu czynników: dobór programu, terminu, świadczeń, itp. ale przede wszystkim ludzi. Do dyspozycji macie profesjonalny zespół pracowników naszego biura, jak i pilotów wycieczek, którzy zadbają o Wasze grupy.
Nasze programy powstają na bazie konkretnych wyjazdów i doświadczenia naszych pilotów wycieczek, wyrażającego się w setkach wyjazdów na danych trasach. To oni wskazują nam ciekawe miejsca, które Warto odwiedzić i razem poszukujemy, tego, czego inni jeszcze nie odkryli. Przekazują nam również Wasze opinie i uwagi. Chcemy być otwarci na Wasze sugestie, dlatego nie zapominajcie o kontakcie z nami.
W myśl znanego powiedzenia: jeśli będziecie zadowoleni to powiedzcie o nas innym, jeśli będziecie mieć jakieś uwagi, powiedzcie o tym nam! Postaramy się jak najszybciej rozwiązać problemy i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Wam pozostawiamy zadowolenie z miło spędzonego czasu, uśmiech i wspaniałe wspomnienia!

Ze względu na koszty nie zdecydowaliśmy się na tradycyjną formę prezentacji naszej oferty w formie katalogu czy broszur reklamowych. Aktualnie wszystkie nasze propozycje znajdują się na stronie internetowej, stąd mogą je Państwo pobrać w formacie pdf. Na życzenie wysyłamy również pełną ofertę w formie płyt CD. Poniżej kilka podstawowych informacji, które powinny nam ułatwić wzajemną współpracę.

 

ZGŁOSZENIE-REZERWACJA – Prosimy o dokładną analizę i wybór programu imprezy oraz odpowiednio wczesne zgłoszenie rezerwacji do biura. Można to zrobić osobiście w siedzibie biura w godzinach pracy 9.00-16.00, telefonicznie, pocztą lub pocztą elektroniczną (patrz: jak rezerwować). Rezerwacja jest bezpłatna i będzie ważna przez 2 tygodnie.

 

UMOWA – Po ustaleniu szczegółów dotyczących programu i terminu trasy następuje podpisanie umowy pomiędzy Biurem Turystycznym „Lutecja” a osobą reprezentującą grupę: szkołę, parafię, zakład pracy czyli Klientem. Nasz przedstawiciel przyjedzie do Was i na spotkaniu z opiekunami/organizatorami wyjaśni wszelkie wątpliwości i przedstawi szczegółowo warunki umowy. Polecamy zorganizować również wtedy spotkanie z rodzicami lub uczestnikami, w celu zapoznania ich z programem i odpowiedzi na ich pytania i wątpliwości. Jeśli nie widzą Państwo konieczności organizowania spotkań z naszym przedstawicielem, możliwe jest podpisanie umowy korespondencyjnie lub osobiście w siedzibie B.T. „Lutecja”. Wszelkie istotne uzgodnienia, zwłaszcza po podpisaniu umowy muszą mieć charakter pisemny, w formie aneksów i być potwierdzone zarówno przez B.T. „Lutecja” jak i Klienta.
Integralną częścią podpisanie umowy jest wpłata zaliczki gotówką (najczęściej 200-350 zł /uczestnika) w dniu podpisania umowy lub przelewem najpóźniej do 3 dni roboczych od daty zawarcia umowy.

 

TERMIN IMPREZY – staramy się zawsze dostosować do Waszych sugestii, chyba , że z przyczyn obiektywnych jest to niemożliwe (np. brak odpowiednich hoteli, środków transportu, późna rezerwacja). Zawsze wtedy proponujemy alternatywę. Niektóre programy imprez wpływają również na ich termin (np. terminy otwarcia parków rozrywki).

 

CENA – Wszystkie ceny, zarówno prezentowane w naszych ofertach jak i uzgadniane z poszczególnymi klientami są cenami umownymi i zawierają podatek VAT oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) . W większości przypadków, szczególnie jeśli umowa została zawarta w terminie dużo wcześniejszym niż termin wyjazdu staramy się nie podwyższać cen, poza wyjątkami o których mowa w aktualnej ustawie o usługach turystycznych. Zwracamy uwagę na atrakcyjność oferty cenowej, zwłaszcza jeśli chodzi o wyjazdy szkolne czy grupowe. Opłaty za imprezy pobieramy w ratach (w przypadku umów podpisanych dużo wcześniej przed datą wyjazdu), a szczegółowe terminy wpłat określa umowa zawarta z Klientem. Brak terminowych wpłat, a szczególnie niepłacenie całości kwoty za imprezę turystyczną w wyznaczonym terminie będzie traktowane jako rezygnacja z imprezy z przyczyn leżących po stronie Klienta.

 

OPIEKUN/ORGANIZATOR – Zdajemy sobie sprawę jak wiele pracy wkładają Państwo w trud zorganizowania grupy turystycznej i dlatego, oprócz miejsc gratis dla Was (1 osoba/15 uczestników) zapewniamy Wam również dodatkowe wstępy płatne (ich wysokość zależy od destynacji imprezy), nie ujęte w cenie wycieczki, z których korzystają uczestnicy Waszej grupy.
Dla kierowników imprez, którzy stale z nami współpracują zapewniamy również upusty grupowe. Ich wysokość jest zależna od terminu imprezy, ilości uczestników i organizowanych imprez. O ich wykorzystaniu decyduje tylko i wyłącznie kierownik imprezy (wycieczki, wczasów, obozu). B.T. „Lutecja” nie będzie wnikać w jaki sposób środki te będą wykorzystane. Państwo możecie je wykorzystać na dofinansowanie uczestników imprezy, zakup pomocy naukowych czy pokrycie własnych (często wysokich) wydatków związanych z organizacją imprezy.
W razie potrzeby możliwe jest również uzyskanie naszego zaświadczenia o uczestnictwie w imprezie turystycznej, które może zostać wykorzystane do celów uzyskania środków z funduszy socjalnych zakładów pracy lub potrzebnego w realizacji programu dydaktycznego nauczycieli czy w procesie awansu zawodowego.

Wiemy jak trudno jest zebrać pełną grupę i dlatego pomagamy również w łączeniu grup mniejszych z różnych miejscowości, zainteresowanych wspólną destynacją jak i podobnym terminem. Proszę nie zapomnieć o tym i jak najszybciej zgłaszać nam takie przypadki!

 

ŚWIADCZENIA – Kategoria imprezy turystycznej (imprezy szkolne, grupowe osób dorosłych, pielgrzymki, wyjazdy narciarskie, itp.) oraz jej program (np. imprezy samolotowe, autokarowe) determinują dobór odpowiednich świadczeń. Staramy się zawsze aby program i świadczenia były dostosowane do profilu grupy, uwzględniając również uwagi i życzenia kierowników imprez.

  • Transport – od wielu już lat współpracujemy ze sprawdzonymi kontrahentami, którzy posiadają bezpieczny i komfortowy tabor. O jakości ich usług świadczą uwagi i życzenia klientów. Korzystamy również ze znanych i sprawdzonych przewoźników promowych i lotniczych. Zobacz stronę: transport w stopce
  • Noclegi – staramy się aby ich jakość była jak najwyższa w relacji do ceny. Proponujemy głównie świadczenia hotelowe, a dla grup szkolnych lub innych zainteresowanych również sprawdzone i komfortowe schroniska młodzieżowe.
  • Posiłki – bazujemy głównie na świadczeniach hotelowych (śniadania) i posiłkach restauracyjnych (obiadokolacje). W wyjątkowych tylko przypadkach (np. wysokie koszty, dostęp do kuchni) organizujemy posiłki na bazie prowiantu wiezionego z kraju. Nie jesteśmy jednak zwolennikami tej formy organizacji posiłków i staramy się zazwyczaj znaleźć inne rozwiązania.
    Pamiętajcie, że zawsze gotowi jesteśmy uwzględnić Wasze sugestie jeśli chodzi o dobór świadczeń. Zawsze mogą one być bardziej lub mniej komfortowe. Zmiana świadczeń jest jednak w większości przypadków równoznaczna ze zmianą ceny imprezy.
    Program dodatkowy jest realizowany zawsze w miarę możliwości i dostosowany do aktualnych warunków w trakcie trwania imprezy.

 

Prosimy również o zapoznanie się z ogólnymi warunkami uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez Biuro Turystyczne „Lutecja”.

Biuro Turystyczne „LUTECJA”